Aerosmith

Wywodzący się z USA (a konkretnie z New Hampshire) Aerosmith jest specyficzną mieszanką muzyki hard rockowej oraz bluesa. Ich niepowtarzalny styl oraz zapadające w ucho utwory zagwarantowały im miano artystów z jedną z największych ilości sprzedanych albumów w historii. W aktualnym składzie zespołu grają Steven Tyler (wokal), Joe Perry (gitara prowadząca), Tom Hamilton (bas), Joey Kramer (perkusja) oraz Brad Whitford (gitara rytmiczna).

Zespół powstał w 1970 roku, przenosząc się szybko na teren Bostonu. Rok później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Columbia Records, czego owocem było wypuszczenie w 1973 roku ich debiutanckiego albumu, zatytułowanego po prostu Aerosmith.
Płyta okazała się sporym sukcesem, sprzedając się w blisko 2 milionach egzemplarzy, dając zespołowi zielone światło do dalszego rozwoju jego kariery. Za największe magnum opus zespołu uznaje się trzeci album, Toys in the Attic, który (głównie dzięki http://healthandfitness.pl/trener-osobisty/ utworowi Sweet Emotion, który był pierwszym kawałkiem zespołu na pierwszym miejscu w radiowym Top 40) sprzedał się w oszałamiającej ilości 8 milionów sztuk. W 1976 zespół wydał album Rocks, który wraz z poprzednią płytą załapał się na listę 500 najlepszych albumów rockowych według renomowanego czasopisma The Rolling Stone.
W 1988 roku Aerosmith uzyskał po raz pierwszy nagrody podczas MTV Awards – obydwie za utwór "Dude Looks Like a Lady". W 1994 roku grają swój pierwszy koncert w Polsce. W marcu 2001 debiutuje ich kolejna płyta, Just Push Play, zaś w 2004 roku wychodzi Honkin' on Bobo – bluesowy krążek, w którym jedyną piosenką napisaną przez zespół jest The Grind. Od tego czasu kolejne płyty zespołu były albo nagraniami z koncertów (Rockin' the Joint) albo kompilacjami.

Zobacz stronę autora: konsultantka ślubna