Aerosmith

Wywodzący się z USA (a konkretnie z New Hampshire) Aerosmith jest specyficzną mieszanką muzyki hard rockowej oraz bluesa. Ich niepowtarzalny styl oraz zapadające w ucho utwory zagwarantowały im miano artystów z jedną z największych ilości sprzedanych albumów w historii. W aktualnym składzie zespołu grają Steven Tyler (wokal), Joe Perry (gitara prowadząca), Tom Hamilton (bas), Joey Kramer (perkusja) oraz Brad Whitford (gitara rytmiczna).

Zespół powstał w 1970 roku, przenosząc się szybko na teren Bostonu. Rok później zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Columbia Records, czego owocem było wypuszczenie w 1973 roku ich debiutanckiego albumu, zatytułowanego po prostu Aerosmith.
Płyta okazała się sporym sukcesem, sprzedając się w blisko 2 milionach egzemplarzy, dając zespołowi zielone światło do dalszego rozwoju jego kariery. Za największe magnum opus zespołu uznaje się trzeci album, Toys in the Attic, który (głównie dzięki utworowi Sweet Emotion, który był pierwszym kawałkiem zespołu na pierwszym miejscu w radiowym Top 40) sprzedał się w oszałamiającej ilości 8 milionów sztuk. W 1976 zespół wydał album Rocks, który wraz z poprzednią płytą załapał się na listę 500 najlepszych http://healthandfitness.pl/trener-osobisty/ albumów rockowych według renomowanego czasopisma The Rolling Stone.
W 1988 roku Aerosmith uzyskał po raz pierwszy nagrody podczas MTV Awards – obydwie za utwór "Dude Looks Like a Lady". W 1994 roku grają swój pierwszy koncert w Polsce. W marcu 2001 debiutuje ich kolejna płyta, Just Push Play, zaś w 2004 roku wychodzi Honkin' on Bobo – bluesowy krążek, w którym jedyną piosenką napisaną przez zespół jest The Grind. Od tego czasu kolejne płyty zespołu były albo nagraniami z koncertów (Rockin' the Joint) albo kompilacjami.